Kwas hialuronowy

 
 
 

Efekty po zabiegu kwasem hialuronowym:

Zanikanie wypełniacza w tkankach jest zjawiskiem korzystnym i świadczy
o jego bezpieczeństwie, ponieważ efekt jego zastosowania jest odwracalny.

zabieg kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich żywych organizmach. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest dużo, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Starzenie się skóry to utrata kwasu hialuronowego i zaczyna się już po 25 roku życia. Około 40 roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza, niż w okresie dzieciństwa. Dlatego uzupełnianie jego niedoboru powoduje wzrost nawilżenia, napięcia i jędrności skóry, wypełnienie zmarszczek i bruzd, oraz przywrócenie utraconej objętości.

Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego tuż pod powierzchnię skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy zaczyna wiązać wodę i powiększa swoją objętość. Efektem jest wygładzenie zmarszczek lub powiększenie poddanej zabiegowi okolicy. Rezultat zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest widoczny od razu. Pełnym efektem możemy cieszyć się po 2-3 dniach, który utrzymuje się do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu: