Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest z krwi żylnej pacjenta. Jest ono z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach medycyny od ponad 25 lat. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest biokompatybilny i immunologicznie neutralny, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze oraz licznych czynników wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
Zabieg ten stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Skóra zostaje zregenerowana, elastyczniejsza, gęstsza i bardziej napięta, a fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do probówek. Następnie probówki z zawartością krwi wiruje się w następstwie czego płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.
Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym daje wyraźny efekt odmłodzenia po kilku tygodniach od zabiegu i utrzymuje się do ok. 6-12 miesięcy.